top of page

Píšu, píšeš, píšeme ~ Diář 2021 ~ 7. týden

Jdu do kytek. To, podle dědy znamenalo, že končím, šmitec, se mnou amen. Nevím, jak dlouho každý máme vyměřený čas, ale já když vidím kytku či florální motiv, vybavím si módního gurua Christiana Diora. Miloval kytky, a to i v parfémech.. Home sweet Dior Home.

Jednou jsem jela z práce taxíkem. Bylo pozdě a já vláčela velký make-up kufr. Popocházet pražským centrem po kočičích hlavách, brzy bych kufr a vše v něm zničila. Taxíka mi poslal můj muž. Pan taxikář s ruským přízvukem objemný kufr naložil do kufru auta, otevřel mi dveře i je za mnou zavřel a jel se mnou jako nikdy nikdo. Přes sebemenší překážku na silnici přejel vždy v nízké rychlosti tak, aby to ani líčidla, ani můj zadek nepoznal. V autě to navíc příjemně vonělo. Zeptala jsem se gentlemana za volantem, co je to za vůni, on mi obratně podal malý difusér, takový ten miniparfém do kabelky. Vůně? Dior Home. Zážitek jednoznačně inspiroval Ježíška, ten rok donesl pod stromeček flakón mému muži. Dnes už s námi bydlí nejen Dior Home Intense, i Cologne.


Módní dům Dior ztvárnil pro letošní kolekci Spring Summer 2021 fotky jako obrazy technikou chiaroscura, Rembrandtovo svícení. Modelky jsou jako živoucí sochy z obrazů právě Rembrandta, Leonarda Da Vinciho, Caravaggia či Vermeera.


Srandička z facebooku:

  • Pokud je na obraze kudrnatý černooký muž a hodně ovoce, je to CARAVAGGIO.

  • Krajina z Pána prstenů zahalená do jemné světlemodré mlhy v pozadí a Madona s vlnitými vlasy, to je DA VINCI.

  • Pokud je na obraze někdo, kdo vypadá jako bezdomovec osvětlený pouliční lampou, je to REMBRANDT.

O excelovských tabulkách s vybarvenými políčky a Mondrianovi až někdy příště.

 

Loni slavila Přírodovědecká fakulta sto let. Byl to poslední ples na Žofíně před prvním lockdownem. Zvolila jsem florální motiv.. dlouhou sukni z hedvábí, mám k ní i stejnou šálku.. Navrhla jsem i dlouhé stroboskopické návleky na ruce, ráda takové doplňky nosím témeř ke všemu.

Hedvábný setík jsem po roce vytáhla z šatny a dopadlo to jakože na

 

Letos to na ples nevypadá, ovšem, dlouhé rukavice/návleky na objednávku nabízím zde opět.. sněhobílé, stroboskopické, s třpytkami.. LONG GLOVES/ARM WARMERS 450 objednat.


 

Konturek není nikdy dost!

Jsou to pořád jen pigmenty, učili nás v Make-up Institutu. Napočítala jsem, že mám doma 47 konturovacích tužek. Nepoužívám je pouze na rty. Jsou to přece jen barvičky. Ráda zmatňuju rty třeba i tvářenkou, pokud se mi hodí odstín.

 

Jste taky něčeho sběratelé? Moje máma sbírá keramiku "cibulák". A mne tedy upřímně uchvacuje sklo. Sklářská firma s více než dvousetletou tradicí KVETNA1794 je TOP.


V modrém sáčku se nachází více jak hrst skleněných kuliček. Slouží jako čistič usazenin pro obtížně přístupné nádobí, jako úzké karafy, dekantéry a vázy. Bomba! 2 minuty točíte kuličkami v nádobě s teplou vodou a kapkou saponátu, může se používat opakovaně.

 

Představuji si, sedět v parku na lavičce, nebo se procházet a povídat si...


Zemřel velký filosof a pedagog Jan Sokol. signatář Charty 77, někdejší poslanec a ministr školství, zakladatel a první děkan Fakulty humanitních studií. Zaslechla jsem úsměvný popis zkratky FHS – Fakulta Hledání Smyslu.


Leitmotivem poslední knihy Jana Sokola Dluh života – je pojetí života jako daru, který jsme si sice ničím nezasloužili, ale máme se o něj jako o svěřené dědictví starat. Dědictví, „za které se neplatí, a přece má člověk jakýsi nepsaný závazek, aby to všechno poslal dál, dětem, žákům a studentům, těm, kdo přijdou po nás,“ napsal.

Hezký rozhovor s filosofem Janem Sokolem také na ukforum.cz.


Sláva kavárnám!

 

Znáte to, když se vám do života vrátí něco důvěrného z minulosti? Kamarádka Lada "DJ-ka", mi ladně vnesla PIXIES, americkou punkovou kapelu, jejíž skladby se mi vybavily, řadu jich znám nazpaměť - foneticky. Z alba DOOLITTLE z roku 1989 mám jeden oblíbený song: Monkey Gone to Heaven. Objevuje se zde environmentalismus, numerologie, vztah lidstva k božství a mytologie – pojmy, které mne vnitřně oslovovaly ještě dřív, než jsem je vůbec mohla blíže prozkoumat. A to je jistá nadpozemskost, napojení. Díky za to připomenutí.

Šťastné napojení všem!
 


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Děkujeme za odeslání!

bottom of page