top of page

Píšu, píšeš, píšeme ~ Diář 2021 ~ 15. týden

Kachna mandarínská, outdoor fitness, reklamy, posilovač, UEFA a kočky. Co to vše dohromady má společného? Hádej...

Začnu fitness, ať ho mám rychle za sebou. Necvičím ráda, je to namáhavé. Tělo ale pohyb jaksi rádo má, je pak pevné a udržovat si fyzičku znamená víc vydržet. Luca posiluje, Kačka s Míšou veslujou, Sabina dělá jógu, Lenka pilates, Zuza jezdí na kole. Já mám homeworkout aplikaci. Říkám tomu šejp_jor_bady, jinak Stay in Shape at Home. Skáču těsně před jídlem. Něco za něco u mě funguje lépe. Vidina vajíček na měkko, chleba s máslem, zeleninky a manga s kakaem = zhruba dvanáct minut fyzického záběru přečkám. Nu, a což takhle venkovní, outdoor fitness ?!

Mám barvy ráda, to je poznat. Na Guess se mi ale líbí právě jejich kultovní černobílé módní fotky, které představili již v roce 1985. Reklamy vyhrály ceny Clio, za tvůrčí reklamy a design.

Když barevná fotka nevypadá dobře, dej jí do stupní šedi a možná může fungovat.

Zakladatelem soutěže The Clio Awards byl Wallace A. Ross. Od konce 40. do začátku 70. let působil jako reklamní manažer v New Yorku a byl zodpovědný za kvalitu, kreativitu a inovace v americké televizní a rozhlasové reklamě během éry Mad Men. Znáte stejnojmenný kultovní seriál z reklamního prostředí? Těšila jsem se na něj každé úterý, když šel na ártu.


Clio / Kleio je antická múza historie, dějepisectví

V kroužku Dívčí Klubík probíráme Múzy hned zkraje, začínáme jimi. Nejen muži, i každá žena by měla mít svou favoritku. Chcete-li pracovní listy s mytologickou tematikou pro domácí vzdělávání, napište mi.

 

V outdoor videu s kabelkou hrají přinejmenším hlavní vedlejší roli megabarevné tenisky z La Farfalla. Italové = nej boty a zmrzka. V překladu název znamená motýl, značka přímo pro Amálku. Nebojí se neobvyklostí, řekla bych spíš, že se bojí obvyklosti? Když jsem outdoor video natáčela, přijel na čumendu teenager na koloběžce.. "Jsem tě nechtěl rušit", volal za mnou, "jen se podívat" ! ..ya..

 

K posilování bych měla prosím ještě jeden tip a to booster Minéral 89 od Vichy. Doporučila mi ho dermatoložka. Tedy zkouším, posiluji a držím si palce. ’89 je můj ročník.

 

A jak tak tento patnáctý týden řeším svůj obličej, začnu malovat štětečkama všema barvama a nepřestávám, než mi dcera oznámí, že vypadám jako kachnička mandarínská. Můžeme se s nimi setkat i v našich vodách, přestože jsou původně z Asie. Tam symbolizují věrnost. Mne inspirovala makeup artistka Niki M’Nray.

Buďte věrní jako kachny a taky se pěkně vybarvíte.
 

Dostala se nám do ruky kniha Já, košišta od irské spisovatelky Claire Beltonové. Pusheen je komiksová kreslená kočka, její jméno pochází ze slova puisín, což v irštině znamená kotě a já jsem velmi překvapená, jak dobře mne autorka zná! Přesná kopie. Tak například, co znamená perfektní víkend? Všechno sníst, spát, pohoda s kamarády, párty, blogování. Milujeme snacking a dobrodružství z gauče ..yeaaah..

Pusheen v knize třeba radí, jak si obstarat dobrůtky:

  • Obhlédnout terén.

  • Sežrat cíl.

  • Zlikvidovat důkazy.

  • Ničeho nelitovat.

Píše strašidelné historky:

  • Byla nebyla jednou jedna miska na jídlo. Byla prázdná. Konec.

  • Byl jednou jeden vysavač. Konec.

...a pár důvodů, proč byste měli být kočka?

  • Jídlo zadarmo.

  • Bydlení zadarmo.

  • Můžete spát, jak dlouho chcete.

  • Vypadáte skvěle, a bez námahy.

Rychlý třímetrový skok není problém, když uslyší otevřít konzervu, v mém případě zašustit pytlík v kuchyni. Ano. Všechny kočky u nás doma milujeme.

 

A třímetrovým skokem přemostím o kus dál... čtvrtfinále evropské ligy UEFA.

Fotbal jsme zapli v okamžiku, kdy londýnský Arsenal střílel Slavii druhý gól z penalty, a to kousek odtud, v Edenu. Třetí branka přišla hned vzápětí a už mě to přestalo bavit. Že je Arsenal nejlepší anglický fotbalový klub a hrát s ním vůbec je pocta, ok, ale jít do šatny po prvním poločase se třemi góly, zima, prší, fuj to je nepříjemný.. cítím až do gauče. Arsenal má v logu kanón, jsou to holt Kanonýři. Čtvrté inkasování Gunners jsem už neviděla. "Je to ten den, kdy se na hřišti nepřejete zažívat", slyším říkat komentátora.

Skočte si radši pro něco dobrýho do špajzky.
 

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación

Děkujeme za odeslání!

bottom of page