top of page

PÍšu, PÍšeš, PÍšeme ~ π π π ~ Week 9

Přes slzy nevidím na obrazovku, zakrývám svůj obličej rukama. Lidé Evropy, nemlčte!, zní slova ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenskeho devátý den války. Bomba kousek od jaderné elektrárny?

Poslechni si, co druhý potřebuje

Vlna solidarity kéž s námi všemi žije navždy. Je hezké, když se jeden zajímá o druhého. Ještě hezčí, když si poslechne, co skutečně potřebuje. Ne, darovat obnošené věci, které již nepotřebuji. Ty patří do kontejneru pro textil. Představit si sebe v dané situaci a co by mi asi nejvíce pomohlo, je cesta.


Dlouho mi v konceptech leží téma atribuční chyby

Když například svým způsobem fungujete pro druhé, nikdo se nad tím nepozastaví, počítá s vámi – automaticky; jakmile přestanete, už se s vámi muselo stát něco divného. Tomu se dá říct přehlížení, nadřazenost, občas i prachobyčejná drzost, anebo atribuční chyba. Fundamentální atribuční chyba je obecné zkreslení procesů přisuzování. Projevuje se tím, že při vysvětlování chování ostatních lidí má člověk sklon nadhodnocovat osobní vlastnosti a podceňovat úlohu situace prostředí.


Ještě jinak řečeno: když se lidem kolem nás nedaří, je to jejich vina, protože například usnuli na vavřínech, nebo se chovali nerozumně. Kdežto kdyby se něco podobného stalo nám, bylo by to nejspíš vinou náhody, špatných podmínek, nebo kvůli neporozumění s lidmi v našem okolí.


Pochvala znamená dveře k přátelství

Srdce má každý dost velké. Mé zkušenosti jsou bohaté na nevšímavost okolí. Může být i předstíraná. Ordinuji si vědomě opouštět vše, co se nehýbe kupředu, kde energie opakovaně teče pouze jedním směrem.


Bow–Wow

Což takový pes, který věrně leží páníčkovi u nohou, za každé situace, bez výjimky? Míša a její BOW-WOW nabízí s láskou ručně šité obojky a vodítka pro psy.

Je v pohodě cítit napětí, stres i strach a je v pořádku snažit se odreagovat.

Můžu hned!

Nedokážu teď tvořit, nějak mi to nejde. Projíždíme doma zprávy pořád dokola a opakujeme: To je hrozné. Přesto, pojďme třeba vít věnce, můžu hned! Výzvu MŮŽU HNED! vysílám do éteru.

...v Praze zase sněží, vločky jsou velké a lehké. Zprávy z Tenerife: vrchol sopky je též zasněžen a můj bratr na ostrově vítá jaro. Posteskl si, že stále prší, stává se tudíž ambasadorem HIP-HOP TENERIFE KAPUCKY. Těším se na jejich dobrodružství.


ŽIVOT JDE DÁL

Nabízíme ve spolupráci s Art Centrum Botič příměstský tábor PODSKALÁČEK pro holky, kluky a nebinární bytosti ve dvou termínech:

Pro psavce je vyhlášena Literární soutěž, kterou Helena Bendová & Art Centrum Botič pořádá již desátým rokem. Patronem soutěže je spisovatel PhDr. Martin Petiška. Bude mi ctí sedět v porotě a hodnotit práce dětí, studentů a mládeže. Jestli se toho dožijeme.

Prognóza vývoje české ekonomiky - výše inflace přes 10 procent - Pánbůh s námi!

Děkujeme za odeslání!

bottom of page