top of page

PÍšu, PÍšeš, PÍšeme ~ π π π ~ Week 48

Advent, svíčky, hoří kuchyň. Scénář, který píše sám život. Z toho důvodu u nás doma aplikuji na stůl pouze tác se svíčkami, bez příkras, které umí tak krásné hořet. Jó prosinec, adventní kalendáře, čokoládičky, perníčky, vločky na okna, světýlka..to musí být!

V prosinci dost slavíme. Otěcko se narodil v den, kdy chodí Mikuláš. Uměl si vybrat! V ten samý den mají jmeniny Jitky. Táta si jednu před třiapadesáti lety vzal za ženu a udělali si spolu Jitku, mou sestru.

Že se u našich na oslavách nejí, ale žere, je prostě fakt, na který se všichni společně těšíme.

I snížek napadl..velká to událost pražská

Každý se jde se sněhem vyfotit, protože prostě je to pěkné.

Mikulášská 2021 č. 1

Ředitelkou naší spřízněné školky v Praze 10 je také Jitka. Musela letos z provozních důvodů pozvat dětem do školky Mikuláše o něco dříve. Účastnila jsem se té parády také, jsem totiž hlavní kostymérkou pana Mikuláše i jeho družiny. Jinými slovy, starám se o vohoz všech..

..to máte: vyleštit čertovi rohy, vyprášit kožich, s hřebenem na něj nemůžu. Anděl během letu ztrácí dost peří, tak mu o odřená křídla pečuji. O ztracených perlách z andělské čelenky ani nemluvě. No a Mikuláš zas pro neustálé studování lejster v knize hříchů nehlídá všechen zlatý prach..lítám vždy kolem jak Popelka. Ráda.

Letos musela malinká říďa držet čerta pěkně na řetěze jak běsnil. To ale Jitka umí, je velmi vážená. Čerta mám jinak ve veliké oblíbě, bývá podobný zástupkyni oné školky Zuzu. No ano, bytosti si často berou podobu někoho vám milého, to je známá věc. To ví každý už ve školce, alespoň v té naší.

Není důvodu, proč by dobro nemohlo zvítězit nad zlem, jen se musí andělé zorganizovat po způsobu mafie. Kurt Vonnegut

Mikulášská 2021 č. 2

Na Folimance v altánu byl pátého v podvečer pěkný mumraj, stejně tak v Art Centru Botič u Heleny Bendové při přípravách.. více vidno ve videích. Zkrátka v Podskalí to žije!

Je milé vidět tolik úsměvů a mávání z kolemjedoucích aut...

...ani jsme nepotřebovali čekat na zelenou.

Děti slíbily Mikuláši úplně všechno..

a těch světýlek v očích !

Když jdou bytosti spát

Šatna k nahlédnutí zde:

I když čert prý nikdy nespí!
 

Na smeťáku uprostřed města

Sledovali jsme s mužem seriál Fauda. Vypráví o speciální jednotce izraelské armády, která má výsadní postavení v infiltraci a eliminaci teroristů na území Izraele a Palestinské autonomie. V jednotce jsou převážně Židé arabského původu. Samotný název Fauda v arabštině značí chaos, ale jde také o kódové slovo pro evakuaci jednotky. První dvě série jsme shlédli. Při sledování třetí najednou BUM! Televize bouchla. Prosím pěkně pět let stará TV dvakrát blikla a konec. Servisman nám oznámil, že s ní můžeme rovnou do sběrného dvora. Takové produkty se dnes vyrábí. A že jich jsou uprostřed města plné kontejnery.

..pravda by pak zněla asi takto: Kuuupte si televizi velkou jak kráááva za spoustu peněěěz jen na pět lééééét! Výýýhodnááá nabííídkááá!

Má nová nabídka se už klube na svět: Kožené kapucky / Leather Capes 2022

Míša je nejen hezká modelka pro kapucky, ale také spolu v lednu zahájíme výrobu kapucek kožených. Těšme se!


Já si prozatím dám po všech akcích konečně taky nohy na trnož a v baroko tričánku pěkně s andílky zdlábnu zbytek rohlíčků. Taky cinknu Ježíškovi, co vy?

Zavzpomínali jsme na facebooku

Nohy na trnož, jako pomoc proti křečovým žilám, bylo téma článku v Hospodářských novinách. Kdysi, ještě v době nefacebooku. Autorka Pavlínka Skurovcová z přílohy Zdraví tehdy přišla, ať vyrobím k tématu nějakou pěknou ilustrační fotku. Výsledek vidíte, autorčiny nožky na úvodní stránce se vyjímaly pěkně. Dokonce u kolegů z magazínu Víkend na našem patře to vzbudilo slušný zájem, co si tak vzpomínám...

Ale přátelé, s těma nohama nahoru zase i takhle jo:

Jedině opravdu líný člověk dokáže vychutnat kouzlo odpočinku.
 

Vzpomínka na listopad v koláži

Přeju mnoho světýlek!

 

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Děkujeme za odeslání!

bottom of page