top of page

PÍšu, PÍšeš, PÍšeme ~ π π π ~ Week 44

Přehodila jsem v kalendáři ŘÍJEN s orlem za LISTOPADOVOU zebru ve smyku a začali se slétat ptáčci...

Tajné focení s plameňákem

Spolužačka Helena mi přivedla svou dcerku (přesně v den jejích osmnáctin), abych Káťu zvěčnila. Jako první si čerstvá volička vybrala na focení lentilkové šaty. S růžovým plameňákem si padli do oka.

Helena dceru omluvila ze školy, měli mít zrovna písemnku z chemie. Jako omluvenku jsme s Kačí ztvárnily alespoň jeden OBRAZ s tabulkou periodických prvků. Písemce se nevyhne, no.

A pod dohledem anglické královny se později v kavárně Flat dlabali lívance, až z toho byly boule za ušima. Kromě skvostného menu má kavárna v anglickém stylu také tajný vchod skříní – život za zrcadlem – hned vedle baru, stojí za pozornost!

My house, my castle.
 

To takhle..

..když jedete na zkoušku sboru a sbormistryně vám předtím napíše, jestli můžete přijet krapet dřív, vyjít v ulici o pár metrů výš, konkrétně do galerie Pecka, že se tam koná výstava dětských olejových maleb. Že bychom jim zazpívali... Mariko jsi boží!

Strako strako, přileť k nám!

S mužem jsme uprostřed týdne seděli při pozdním obědě a najednou na balkon přilétla straka. Z krmítka si odnesla celý kus špeku. Přilétla podruhé a odnesla si vyhořelou čajovou svíčku z halloweenské dýně, která byla omylem ponechána na okraji balkonu. V podstatě uklidila. Když bylo naše dítě malé, hrávali jsme hru Strako strako přileť k nám. Čas od času dcerka vyřadila ze své truhličky nějaký blyštivý šperk a prý maminko, dáme ho do krmítka pro straku, já už ho nepotřebuji. Vždy jsme pak čekaly až straka přilétne. Obvykle přilétla v noci.. schovávám pytlíček s vyřazenými šperky doteď. Tak mne napadá, že dceři přiznám barvu a obsah pytlíčku dáme do krmítka, když už k nám straka konečně cestu našla.

Dafné v Akademii věd

Kamarádka Brabcová mne pozvala na workshop Proměny Dafné. S Markétou se známe spoustu let, pracuje v knihovědném oddělení Akademie věd ČR, kde vytvořila databázi historických knižních ilustrací Ovidiových Proměn. Mytologii žeru, nevynechám tedy žádnou příležitost ke zkoumání.

Co nymfa Dafné chtěla? Být v družině panenské bohyně Artemis a s ní lovit v lese. Co udělal Apollón, Artemidino dvojče? Zabil draka a posmíval se Amorovi. Co udělal Amor? Střelil šípem lásky Apollóna a šípem odmítání Dafné. Než aby se Dafné Apollónovi oddala, nechala se proměnit ve vavřín...i to dřevo prý pod dotekem Apollóna uhýbalo, popsal Ovidius...

Proč si Dafné s Apollónem nepopovídala a stále utíkala? Proč se ho bála? Proč vlastně krásného boha nechtěla? Kvůli devíti Můzám, kterými byl obklopen? Otázek jsme měly mnoho.. rozhodně, neusnout na vavřínech přeji všem z celého srdce!

..v době, kdy mi babička říkávala Andulko..

Babička podruhé ovdověla, když se její tehdejší muž pracující v Akademii věd skácel ze schodů, znám z vyprávění. Asi taky proto je pro mne budova Akademie věd naproti Národní scéně trochu fascinující. Rozdělení věd:

Nedá-li se věc pochopit selským rozumem, jde o matematiku. Když to nedává žádný smysl, pak se jedná buď o ekonomii, nebo o psychologii. Jestliže to zapáchá, je to chemie. Nefunguje-li to, je to fyzika.

Na závěr TIP: JW Mind Strike, mural hardcore artist.

 

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Děkujeme za odeslání!

bottom of page