top of page

PÍšu, PÍšeš, PÍšeme ~ π π π ~ Week 40

Touha po absolutnu je velice problematická pro snášení denního údělu. Nasazuji v tomto týdnu dvakrát mušketýrky...týden zdá se poněkud neklidný.

Tóny Afriky a kovu

Když farářka vystavuje hudbou a afrikou prodchnuté obrazy v kovářství Hefaistos, u toho prostě nelze nebýt. Mám ráda kováře, mám ráda Afriku, mám ráda Mariku. Manažerce Petře jsem svěřila, že si jejich umělecké kovářství Hefaistos v Myslíkovce již delší dobu prohlížím od naproti z kafíčkárny... přecházel mne zrak a ani jsem nic jiného nečekala.

Před kovovou galerií/obchodem stojí velké a malé brnění, "Pro rytíře", se píše. Můžete si do brnění nalézt a vyfotit se... Perforované kožené vysoké kozačky velbloudí barvy aneb mušketýrky č. 1 a šperky slonovinové barvy byly ten den mým brněním.

Líbí se mi představa vytvořit celý kovový pokoj. Přijímala bych v něm návštěvy a podávala s břitkým humorem něco pro zahřátí.
 

Tvoření a bytí

Saya Woolfalk byla tentokrát tématem středečního Artu s umělkyní Terezou Buškovou. Koláže sci-fi ženy dle americké umělkyně japonského původu jsme s dcerou vyráběly nevím jak dlouho, ale čas byl to poslední, co nás zajímalo. Tereza žije v Birminghamu, vystudovala Royal College of Art, dělá skvělé věci a já miluju její smích. Na ART setkávání s Terezou nás užije.

Manon Lescaut

Od polské designérky Ewy Minge mi dorazily mušketýrky č. 2. Mají khaki barvu a jsou opravdu velmi vysoké, ještě i hodně nad kolena. Působí trochu rybářsky. Jsou super. Premiéru zažily v Národním divadle na předposledním představení Manon Lescaut. No jdi do děrgele, to byla hra! A ta scéna! Národní vás vždycky ohromí. Přenádhernou scénografii a kostýmy jsem podrobně sledovala divadelním kukátkem. Muž mi pro kukátko musel doběhnout, vzpomněli jsme si až cestou do divadla, že leží doma v knihovně.

..Jednou mi manžel doběhl pro kabelku zapomenutou v tramvaji. Vystoupili jsme na Újezdě a já říkám: "Jéé, já tam nechala kabelku na opěradle sedadla!". Manžel neváhal a že mi pro ni skočí. Skutečně doběhl na další zastávku – Hellichovku, do zastavené tramvaje naskočil, kabelku vzal a vyskočil. Dodnes nechápu, jak to stihl, že byl tak pohotový? Nestačila jsem se divit a už byl u mne zpět i se zachráněnou kabelkou.

 
Pandora Papers – kdo umí království či stát, jen ten může hrát.

Volím Les chevaliers

Chci prostě ve vládě rytíře a konec. Chrabrost, mužnost, ušlechtilost, odvaha, takové jsou ctnosti rytířů. NE prosím vyjadřování necésky, to není sééxy. A ta nesestřelitelnost – vyhodíš dveřmi, přileze oknem – je pro ostudu. My ženy máme žasnout a NE se stydět za nevychovance, lháře a burany. Volím odvážné: Rakušana a Piráta Bartoše.

Otvíráme druhou lahev vína a slavíme! Konečně. Zvítězil EL PROFESOR Fiala a Andreji, skončil’s. Pětice lídrů, která se umí domluvit je víc, než jedna strana jednoho manažera.

V každé volbě je kus umírání, ale ten, kdo se ze strachu rozhodovat zdráhá, prakticky nežije vůbec.
 

Zvu do Průmyslového paláce na Výstavišti, na největší setkání umělců v ČR, prodejní výstavu, kde budu mezi mnoha umělci prezentovat Diář 2022 a koláže "week_číslo" z letoška. Na leckterých jste i Vy, moji milí čtenáři, tak se přijďte za mnou do stánku podívat, ráda Vás uvidím! Vstupenky na openartfest.cz.


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Děkujeme za odeslání!

bottom of page