top of page

PÍšu, PÍšeš, PÍšeme ~ π π π ~ Week 36

Co je nového? Nic. Mám pruhy. Prý vypadají duhově, říká dcera. Orámovaný obličej odbarvenými pruhy mám.

U kadeřnice jsem nebyla určitě dobře třičtvrtě roku. Vlasy si zasloužily střihnout a po letech zase něčím oživit. Nemám moc invenci a tak jsem hledala mezi fotkama účesů pro rok 2021. Stejně se nosí všechno a pořád, na trendy moc nevěřím, anebo si trend udávám sama. A přesně takové široké pruhy (jen ne domodra), jsem si nechávala dělat před patnácti lety, vzpomínám. To jsem bývala Andulkou Veverkou z Veverkové ulice a s holkama z Hospodářek jsme pařily nejen na Letné, ale třeba taky v Paříži...

Klidně bych brala mikádko, ofinu, bob, kratký sestřih, ale nemám na to odvahu. Jsem klasik, dlouhý vlasy, sem tam někde pruh, celkem nuda...

Celý týden jsem jen rušila akce a běhala do školy pro obědy. Dítě doma nemocné s rýmičkou. Obě dost čteme, píšeme, kreslíme, čučíme na filmy a seriály. Lila ještě k tomu poslouchá hudbu, tu já jen ve sluchátkách na cestách.

A tak u nás zčistajasna přistál kvíz 16 osobností – popisy, charaktery, najdete se mezi nimi? Na mne sedí, mám dojem, skoro všechno. Muž kvíz vyplnil a nesedí na něj prý nic. Dcera se baví. Z kvízu mne zaujal tento citát od Marilyn Monroe:

Jsem sobecká, netrpělivá a poněkud nesebejistá. Dělám chyby, neovládám se a občas jsem těžko zvladatelná. Ale pokud mne nezvládnete v mých nejhorších chvílích, určitě si mne nezasloužíte v těch nejlepších.

Produkce kanálů

Po časové pomlce vyjelo několik dílů páté série super seriálu La Casa de Papel. A je to pořád tak dobrý, že to snad není ani možný. Božská úvodní píseň.. božská Tokio, božský Berlin, Denver, Palermo, Nairobi, Helsinki, El Profesor.. na další díl si musíme počkat do 3. prosince.


Nedávno jsem náhodně mluvila s producentem TV Prima. Chválil vlastní produkci, že půjdou fakt pěkné seriály, říkal. Mně ale upřímně česká tvorba přijde slabá, když znám tu netflixovou. Vyjádřila jsem směle názor, abychom nebyli trapní a že bychom měli dělat jen to, za co se nebudou stydět ani naše děti. Ať se zbytečně nevyrábí kanálie, jednoduše:

Co se do lidí bude pouštět, taková společnost bude vzkvétat.

Češi umí být úspěšní, píše o takových například Forbes.

 

Festival Krumlov, Město Krumlov

Třicátý ročník festivalu jsme si letos nenechali ujít a vyrazili do nádherného města, na příjemný festival, na skvělého legendárního jazzmana. Bubeník Billy Cobham hrával i s Milesem Davisem, je ohromný sympaťák. Rozhlasový Big Band Gustava Broma samotného jazmana nenechával v klidu, emoce rozhodně Cobham po dechařských sólech nijak neskrýval. Ať žijou dechaři!

Život na zámeckých schodech, pohodlná postýlka, trámové stropy, lahodné koktejly v baru Zapa... připadala jsem si jako na líbánkách. My teda na žádných nikdy nebyli, ale nějak tak by určitě vypadat mohly. Nevěstu jsme při snídani v Kolektivu přes volská oka, slaninu a lívance totiž také zahlédli...


Mezi námi, v kouzelném Krumlově se natáčela pohádka Anděl Páně 2, pod zámeckými schody sváděl Uriáš Magdalénu.

Prostě dárek

Při cestě do Krumlova jsme jeli přes České Budějovice, navigace nás vedla skrze náměstí. Úplně všude byli veteráni, nádherně naleštěné bouráky – South Bohemia Classic 2021. Ačkoliv nejsem nijak zdatná a nadšená cestovatelka, přecházel mne zrak a snila jsem, do kterého bych si s chutí sedla. Zároveň přišla sklíčenost – nerada tak narychlo míjím krásu. Nedalo se nic dělat, jeli jsme na čas. Proč o tom píšu? Po jazzovém koncertě v Pivovarnické zahradě v Krumlově jsme se šli projít na náměstí. A tam, světe div se, probíhalo předvádění právě těch samých veteránů, jako prve odpoledne v Budějicích. Vískla jsem si na náměstí opět, rozvískaná z Pivovarské zahrady. Byl to dárek.

Dokonalý drink v Zapa Baru s názvem Painkiller i s tajnou recepturou neměl chybu a taky nezapomenutelná hláška barmana.. když nám podával nápojový lístek, řekl: Děláme i to, co v menu není.

Přeju Vám v životě mnoho dárků!


TIP: U nás jízdu autem provází mluvené slovo. Pouštíme si Pořád o Vědě / Audiotéka / Audioskop. Je to perfektní projekt. Nejen o radioaktivních banánech v díle Záře – dojal nás.

 

1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Unknown member
Sep 13, 2021

Krásné fotky, jsme rádi, že se vám u nás líbilo, příště si dáme minimálně panáka.

Zapa Bar Team

Like

Děkujeme za odeslání!

bottom of page