top of page

PÍšu, PÍšeš, PÍšeme ~ π π π ~ Week 18

Žena je jako otevřená kniha... kvantové fyziky... v čínštině... psaná braillovým písmem. Začínám moudrem.

Učení mučení

DJI OM Mimo plus filtry a ejhle, woči mám až na vrch hlavy. Se učím..stabilizátor a k němu vhodný program na fotky i videa... Filtry používám běžně, ale tento zvětšovač očí mne zaujal, tak sdílím. Vždy jsem si myslela, že mám velké oči, OMik mi je však zohromnil. Ještě umí například zrůžovět tvářičky, to je co?

Za vlásenkářkami do Podkovářské

Dole kováři, nahoře vlásenkářky – to je prosím škola uměleckořemeslná na Praze 9. Byla jsem si zde zkoušet paruku. Mistrová má ruce, že chcete, aby vám paruku zkoušela třikrát za sebou... příjemné. Ohromnou figurínu neznámého krasavce mají děvčata na chodbě, a myslím si, že kováři zezdola trochu žárlí. Tak vytváří velký rámus a když ne zrovna ten, tak alespoň kují ještě větší kovové brnění. Jo, láska je láska.

NIKOLA TESLA se bál bakterií a šperků, zvlášť perlových. Já dostala tento týden anděla od Lucie Bílé. Byla hostem v Show Jana Krause a klukům z kapely přinesla dárečky, tak mi muž andílka domů donesl...heč !

LUDVÍK XIV. se bál vody a utopení, kvůli tomu se prý nekoupal. Můj muž se teda koupe furt, myslím jakože i plave... a měl narozeniny!

Troubit na trumpety se nám vždycky líbilo a na Trumpetku, dvě... zajít k Voraři je vlastně už taková rutina. Máme to tam rádi. Trumpetka se jmenuje svijanská jedenáctka vařená speciálně pro tuto hospůdku.

HITLER, CAESAR, NAPOLEON, ALEXANDR VELIKÝ se prý chorobně báli koček. Náš Kubík (kočka divoká) na chatě neměl kde spát, protože jsme mu zabrali gauč. Nebyl tudíž řádně vyspinkaný, chjo.

ALFRED HITCHCOCK se bál vajec a my měli řízky... maso klepal a solil děda, obalovala babi. Smažil děda, polívku dělali oba. Brambory s libečkem a salát babi. Nejlepší žvanec!!

ALŽBĚTA I. se bála lásky, citového pouta, říká se tomu filofobie. My se rádi máme a jsme tak trochu elfí rodinka. Babi se nám nepodařilo zachytit, lítala v záhonech.

SIGMUND FREUD se bál kapradin. To já a můj milovaný smíšený les, ve kterém šumí a cvrliká... brzy se tam zas vrátím, sama nejraději! VÁCLAV I. se prý bál osamělosti, zlata a zvonů.

Zvoním konec moudrem Medy Mládkové:

Přežije-li kultura, přežije národ.

Zakladatelka Musea Kampa, mecenáška a sběratelka umění tento týden zemřela. Byla královna. S Ladou přebíráme štafetu... Zdařbůh!


コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加

Děkujeme za odeslání!

bottom of page