top of page

PÍšu, PÍšeš, PÍšeme ~ π π π ~ Week 13

Nevím, jak týden uvést. Úvodní stránka zůstává prázdná. Ale mohla bych napsat o chybě, která v deníku vznikla při výrobě. Dvakrát po sobě jsem zopakovala devátý týden. Editorovi chyba také unikla. Asi se měla stát. Odběratelům jsem se omluvila a nabídla slevu pro příští rok. Půvabná reakce půvabné klientky: "Amálko miluju raritu a jsi první člověk na světě, který mi tak dokázal prodloužit život." Ditta.

Karma nebo bojler?

Velké dilema naší koupelny. Rozohněné téma domácnosti. Plynaři, elektrikáři, plyn nebo elektrika? "Vycejprat" vodu z bojleru, že nezbyde na nádobí vnímám jako omezení. Mít elektriku narvanou blízko sprchy kvůli nedostatku místa taky nepovažuji za chytré. Mít stolitrovej kotel s horkou vodou horizontálně nad hlavou taky ne-e prosím. Volím karmu. Snad nám nevypnou plyn! Kdo si nechce dát vanu, když je venku taková kosa? Takhle, ani karmu, ani bojler si do deníčku kreslit prostě nebudu.

Můj manžel jako příznivec bojleru mi přeje, cituji: Hlavně ať máš dobrou karmu!

Díky. Jinak mám samé hezké zprávy!


Stanley alà Green Lantern

Ambasadorem zelené BOX kapucky je borec, který žije ve Swansea v UK. Sportovec, maká hodněmoc, tělo je jeho chrám. Tak to vidím já. On si prý ale v kapuci připadá jako Green Lantern v obýváku. Supervýřečný Superhrdina Stáníček...

Boží Mlejn

Petr Zeman Quartet je pražské jazzové uskupení. Po dlouhém "zimním spánku" se probudilo k aktivitě a bude hrát. Mám radost! Petrovi spravuji webovky a ráda přidávám akce.. i reportáže. Založil v devadesátkách rockovou školu Come To Jam na pražském Mlejně, kde řada muzikantů učila. Můj muž v Quartetu hraje přes dvacet let. Já na jazzík před covidem chodila do Ungeltu, klub se ale během smutné koronavirové doby ztratil a všichni hudeníci s ním.. Takže konečně opět hurá na scénu: Freemasonic Club Pub Týnská 10, 7. 4. 2022 ve čtvrtek, od 19 hodin! Budu dojatá, to je mi jasný.

Jak bylo v březnu... koláž

Vítej dubne! Voňavé lilie, barevné chryzantémy, všude to pučí, ale je zima.

Budu Bellatrix Lestrangeová, rozená Blacková

Prý jsem jí podobná, tvrdí Róza, známé dcera. Vybrala si mne pro svůj model k závěrečné zkoušce na SOŠ umělecko-řemeslné, obor maskér, vlásenkář. Bellatrix je Bojovnice, hvězda souhvězdí Orion, ale také Smrtijedka a nejlepší poručík lorda, vy víte koho? Těšíte se na proměnu začátkem června jako já?

Nejlepší pomůcka pro přemýšlení

Myšlenková mapa je grafické uspořádání klíčových slov, vyznačující vzájemné vztahy a souvislosti. Může být využívána například k učení, plánování nebo řešení problémů. S vynálezem myšlenkových map přišel v 60. letech 20. století Tony Buzan: Použij myšlenkovou mapu – zachráníš strom. Používej myšlenkové mapy – zachráníš les.

No, jen nedostat mačetou!

Týden mozku

Záměnou jednoho písmene ve slově vám vznikne české město/obec.

Ať –

Supice –

Dost –

Fábor –

Komín –

Svaly –

Bachyně –

Záchod –

Klín –

Louky –

Brko –

Píseň –

Pranice –

Milník –


Velikonoce 2022 – výtvarný workshop na danou tématiku chystám s láskou – Tvořit znamená žít.Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Děkujeme za odeslání!

bottom of page