top of page

PÍšu, PÍšeš, PÍšeme ~ π π π ~ Week 12

Tak, kdo je tady královna ?!

ŽIJU a se zprávami kolem přemýšlím o tom, jak by bylo vlastně snažší nežít. Dá se utéct? Válčí se odjaživa všude na světě. Úlet. Do oceánu na ostrov kdysi uletěla má spřízněná duše, bratr Mila, jela bych za ním... Je březen, měsíc knihy, čtu Tajný deník Karla IV. Ke královně..anglická se svým chotěm slaví platinovou svatbu, 70 let spolu.

Medicinální houby

Byl mi doporučen šampon od firmy CareMedica. Firma vychází z tradiční čínské medicíny a věnuje se přes deset let vitálním houbám a bylinám. Reishi, rdesno, lopuch, kopřiva...vlasy jsem umyla a nechala bez hřebenu, bez kondicionéru a jakobych se posunula v čase do sedmičky na základku. Vlasy mám přirozeně lehké jak pápěří, zacuchané chmíří jak odkvetlá pampeliška. Mít vlasy kratší, bude afro, myslím. Ale jen první den. Maštění hlavy hned další den způsobí vlasy rovnější a hladké. Hřeben jsem nikdy nepotřebovala, stačily mi vždy ruce. Například při sledování napínavého filmu si zapletu copánky po celé hlavě.

Základní myšlenkou východní filozofie je hledání a udržování křehké rovnováhy. Jako se střídají den a noc. Kdo chodí po hraně, neudrží se a přepadne na jednu stranu. Úkol nadlidský, být ve středu.


Středy míváme se sborem zkoušky zpěvu. Při zpěvu člověk zažívá jakýsi střed, soustředí se hodně dovnitř.

Zpívejte a udržujte střed!

Velká posila našeho sboru:

Předmět: Propiska

Dítě mělo zkoušky. Předcházela jim příprava: Z šanonu probrat, co se dělo během půl roku...papíry, poznámky, sešity, letáky, cvičné listy, schéma předmětů. Také na nás vypadl omylem sešit z první třídy. Neměl v šanonu co dělat, ale kdo doma nemá šotky, že? Jako prvňačka vyplnila do kolonky PŘEDMĚT slovo PROPISKA, jak ji přišlo na rozum. Záchvat smíchu nikdy neškodí, prý nevěděla, co to znamená. Zkoušky dopadly dobře, stejně se s komisařkou bavily víceméně jen o psaní. Dcera píše, podobnost čistě náhodná.

Copánky by my daughter

K vlasům má naše holčička asi takový vztah: Když byla malá a "potřebovala na panenku živé vlasy", ustřihla si svoje...

Bez cukrů a tuků

Držím půst, mé emocionální zajídání nezdarů v současné chvíli nemá jaksi správné podhoubí. Trpím a čokoláda ve špajzu. Nechodím do špajzu. Řeším sociálku versus důchod. Jsem deset let doma... mateřská, domácí vzdělávání, žena v domácnosti. Mohlo by to znít hezky, ale sociálka to vidí jinak. Vidí neodpracované roky = bez nároku pobírat důchod (ne že bych se chystala). Že babičkám v sousedství občas nakoupím, donesu něco na zub, popovídáme u kávy, dojdeme na procházku, to nestačí. Musím do práce. Kdyby tak už alespoň lépe šly ty částečné úvazky! Během deseti let si průběžně ťukali na čelo všichni, které jsem o menší úvazek dotazovala. Třeba dělat fotky pro Senát. Tehdy mi na pohovoru v Kolovratském paláci sdělili, že jedině plný úvazek a fotky by prý potřebovali více šedivé, obyčejné, že jsem moc barevná. Proč nemůže být Senát barevný?

Kvíz

Sedím v čekárně. Uhádnete, podle obrázku, kde?

A opět soutěžím! SVATEBNIEXPO.CZ

Holkies night Bar Cobra

...v baru jsme nebyly z nejmladších... po jedné z našeho stolu barman často s úsměvem pokukoval, druhá ho rozesmála přeřeknutím "..po pivním sýru bych prděla, ehm, smrděla". Třetí přidala historku z práce, ve které nový houževnatý třiadvacetiletý kolega zkoprněl když pronesla, že s pětadvacetiletou praxí může... Viditelně se prý nemohl dopočítat, ke všemu se přiznal a zeptal se na věk. Že vypadá na třicet, tomu rády rozumíme všechny. Do Cobry zas zajdem!

Jaro jaro jaro :-)Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Děkujeme za odeslání!

bottom of page