top of page

Píšu, píšeš, píšeme ~ Diář 2021 ~ 2. týden


Týden je bílý a tichý, sněží, vločky padají, děti bobují, sněhuláci mají rendez-vous. Každým rokem musím dekorativní vločky na oknech překreslit do deníku. Co vločka, to originál. Hlavně když mám v blízkosti huňatou deku. Co se v bílém týdnu událo?

Jako pravidelný pozorovatel a provozovatel krásy ráda sleduji a inspiruji se britským vydáním magazínu VOGUE. Například @PatMcGrathReal mne "vyprovokovala" k úklidu make-up kitu, a k vytvoření LIPS and SNOW make-upu.

Na rty jsem nalepila až 28 Swarovski kamínků o velikosti 3 až 5 mm.

SNOW make-up: Prý připomínám spíš motýla, než sněhovou ženu...

S čím se zde chci ale opravdu svěřit: Víte proč dělám bublinu na následujícím obrázku? (Nemám nic v puse, ani nejím.)

Protože mi někdo někdy řekl, že vrásky kolem pusy, říká se tomu nosoretky - viz menší obrázek v obázku, vyřeším právě takovým cvičením. Takže dělat bubliny!

 

Zkratky WTF či OMG nebo taky vyprankovat, přicházejí z virtuálního světa. Všímám si, jak je používá mé prvostupňové dítě a kromě zřetelných vrásek už i na čele, vítám archaismus, který se mi znenadání stal. Budu ho mlčky sledovat.

 

Ožralý Isidor je vynikající dezert, na webu běhá mnoho receptů. Osobně ubírám množství "tuzemáku", protože 2 – 3 dc je na jednoho trochu moc. Ale jinak Isidor ze Sevilly, jako biskup, učitel církve a jeden z nejvlivnějších autorů ranného středověku, byl od roku 2001 prohlášen za patrona internetu. Všechno dobré! Modlitba: prosím, ať máme internet plný užitečných a pravdivých informací, čert aby se v tom totiž vyznal. Encyklopedicky založený pane Isidore, máme zde plno fejků a úchyláren, pomoc!

 
Že prý lidské oko vidí z barevného spektra nejvíce odstínů zelené .. proč? .. kvůli predátorům .. abychom přežili v džungli .. hodně zdaru !
 

Milé dámy, pánové, spolužačky, kolegové a přátelé. Deníkové zápisky jsem se v této době rozhodla sdílet proto, abych se vám nejen přiblížila, ale taky dokopala něco dělat. Pišme si :-)


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Děkujeme za odeslání!

bottom of page